20 maart
Connie Palmen gast op Schrijversavond 2012

Connie Palmen, gast op Schrijversavond 2012. In de Boekenweek 2012 gaat het om literatuur, boeken en om lezen.
Het landelijk thema is dat jaar, Vriendschap en andere ongemakken. Speciaal daarom is Connie Palmen voor het geven van een lezing in Woudenberg uitgenodigd door Rotary en Bibliotheken.

Op dinsdag 20 maart , aanvang 20.00 uur zal er in Partycentrum Schimmel de gelegenheid zijn haar in levende lijve te ontmoeten, terwijl er ook de mogelijkheid is, haar vragen te stellen.
Voor velen is Connie Palmen inmiddels een bekende schrijfster en tv-persoonlijkheid.
Voor degenen die haar nog niet of nog minder goed kennen, is dit een goed moment om met haar en haar werk kennis te maken.
In de pauze signeert zij haar boeken. Connie Palmen is op 25 november 1955 geboren in het kloosterdorp St. Odiliënberg (L) en kreeg de doopnamen Aldegonda Petronella Hubertina Maria.
Na de opleiding aan de Pedagogische Academie in Roermond, vertrok ze in 1978 naar Amsterdam om daar een universitaire studie te volgen.

In 1986 studeerde ze cum laude af in de Nederlandse Taal- en Letterkunde en in 1988 in de Filosofie. Connie Palmen heeft drie broers. Drie maanden na de dood van haar grote liefde Ischa Meijer, stierf haar vader. Haar moeder woont nog in haar geboortehuis en geboortedorp.
Bijna vier jaar na de plotselinge dood van Ischa Meijer in 1995 ontmoet ze de voormalige minister van Buitenlandse Zaken en minister van Staat, Hans van Mierlo met wie ze na 11 jaar en 11 dagen - op 11.11.2009 - in het huwelijk treedt.
Op 11 maart 2010 sterft Van Mierlo na een ziekbed van zes weken. 48 dagen na de dood van haar man begint Connie Palmen aan haar meest recent verschenen werk -11 november 2011- Logboek van een onbarmhartig jaar.

Vanaf 1991 schreef Connie Palmen tot dusver vijf romans, De wetten, De vriendschap, I.M., Geheel de uwe, Lucifer en een novelle De erfenis.
Bovendien verschenen van haar een aantal essaybundels: Het weerzinwekkende lot van de oude filosoof Socrates,
Echt contact is niet de bedoeling, E en kleine filosofie van de moord en Het geluk van de eenzaamheid.
Haar interviews werden ter ere van haar vijftigste verjaardag gebundeld in God en vitriool en haar verspreide werk in Als een weke krijger. Met deze boeken behoort zij tot de belangrijkste Nederlandse schrijvers van deze tijd. Zowel in haar romans als in haar beschouwingen ontvouwen zich haar briljante stijl en heldere redeneertrant.

De Schrijversavond 2012 wordt georganiseerd door Rotaryclub Scherpenzeel - Woudenberg tezamen met de Bibliotheken Eemland, locatie Woudenberg en de Openbare Bibliotheek Scherpenzeel.
Op 20 maart in Partycentrum Schimmel te Woudenberg, aanvang 20.00 uur.
De zaal gaat om 19.30 uur open. Kaarten zijn verkrijgbaar à € 7,50 bij de Bibliotheken in Woudenberg en Scherpenzeel, en bij Boekhandel Van Lunteren in Woudenberg.

Kaarten zijn ook te bestellen door € 7,50 maal het totaal aantal gewenste kaarten over te maken naar bankrekening 45.88.63.084 t.n.v. Rotaryclub Scherpenzeel-Woudenberg onder vermelding van het email adres, waarnaar de ontvangstbevestiging kan worden gestuurd.

Met die bevestiging zijn de kaarten op de avond zelf, tot aanvang, bij de zaal af te halen. Belangstellenden worden geadviseerd tijdig kaarten te kopen in verband de te verwachten grote belangstelling.
Op de Schrijversavond 2012 verkoopt boekhandel Van Lunteren,werk van de schrijfster. Afgelopen jaren waren op de Schrijversavonden in Woudenberg & Scherpenzeel eerder te gast: Kader Adolah, Jan Siebelink, Arthur Japin, Rosita Steenbeek en Geert Mak. Voor meer informatie: www.debeep.nl, 033 - 286 30 10 www.bibliotheekscherpenzeel.nl 033 277310, www.rotary.nl/scherpenzeelwoudenberg/ .Meer achtergrondinformatie op http://www.conniepalmen.nl

 
Mijn Bibliotheek
Verlengen
Pasnummer

Pincode  

Lenersnummer bewaren op deze computer? (cookies vereist)

Zoeken in de catalogus
Zoek op

Nieuwsbrief
Aanmelden nieuwsbrief
Vul uw emailadres in

Nieuwsbrief archief

Nieuwsbrief uitschrijven
Agenda
23 februari
Kinderfilm: Winnie de Poeh en pannenkoeken eten (4-7 jaar)
Lees meer...
 
28 februari
QR codes? Wat is dat?
Lees meer...
 

2 maart
Kleutermuziek

Lees meer...
 

13 maart
Bereslimme boeken

Lees meer...
 

15 maart
Aan de koffie met poëzie

Lees meer...
 

20 maart
Connie Palmen gast op Schrijversavond 2012

Lees meer...
 

21 maart
Party & Co

Lees meer...
 

23 maart
Boekenverkoop

Lees meer...
 

27 maart
Film: De eenzaamheid van de priemgetallen

Lees meer...